Omalovánky "Na výletě v přírodě -zima"

kpt. Mgr. Kamila StydlikovaV PŘÍRODĚ ...

Během podzimu a zimy zabere dětem nejvíc času plnění školních povinností. To však neznamená, že by po skončení letních prázdnin seděly pouze nad učebnicemi a u počítače, i během školního roku často vyrážejí na výlety. Na podzim se příroda rozzáří neuvěřitelnými barvami, v lesích na nás čeká mnoho druhů hub, sklizená pole jsou ideálním místem k pouštění draků. Lyžaři už koncem listopadu nedočkavě vyhlížejí první sněhové vločky, aby mohli co nejdříve vyrazit na hory užít si prvního sněhu.

Ani v tomto období však nesmíme zapomínat na rizika spojená s pobytem v přírodě. Je především na nás dospělých, abychom děti naučili, jak se správně v přírodě chovat, abychom předešli často zbytečným nehodám a úrazům. Děti si často samy od sebe neuvědomí, že si během her a radovámek mohou ublížit, a proto je nezbytné je na možná nebezpečí opakovaně upozorňovat.

I my jsme se rozhodli přispět k prevenci úrazů a připravili jsme zejména pro menší školáky publikaci, kterou právě držíte v ruce. Děti se nejlépe učí formou hry, proto jsme dali brožuře podobu omalovánek, aby se děti při jejich vybarvování bavily a neměly pocit, že je čeká pouze další “nudné poučování”.

Přejeme všem dětem, jejich rodičům a učitelům, aby si podzimní a zimní měsíce co nejvíce užili, a věříme, že i naše publikace Na výletě v přírodě přispěje k tomu, že děti budou vědět, jak se na výletech nebo při pobytu na horách chovat, aby neublížili ani sobě ani přírodě, a že si domů přivezou pouze příjemné dojmy a vzpomínky na chvíle prožité s rodiči nebo kamarády.

Přeji Vám hezkou zábavu, hodně poučení a zábavné vybarvování omalovánek.
kpt. Mgr. Kamila Styblíková
preventivně informační oddělení
Krajské ředitelství policie hl. m. Prahy Policie ČR

Ukázky z publikace

Ilustracni obrazek Ilustracni obrazek Ilustracni obrazek Ilustracni obrazek Ilustracni obrazek Ilustracni obrazek Ilustracni obrazek